O TURNAJI

POPIS AKCE


Vůbec poprvé v historii se na území České republiky uskuteční turnaj nejvyšší evropské profesionální soutěže Ladies European Tour. Stane se tak letos v září a turnaj ponese název PRAGUE GOLF MASTERS. Zároveň to také bude poprvé, kdy český divák bude moci podpořit svou návštěvou českou hráčku Kláru Spilkovou. Ta se jako nejmladší v celé historii LET, v pouhých 16 letech, zařadila letos v lednu mezi plnohodnotné členky nejvyšší dámské evropské profesionální tour. Kláru doplní řada velmi kvalitních hráček nejvyšší evropské resp. světové úrovně a přivítáme zde i úspěšnou slovenskou golfistku a členku tour Zuzanu Kamasovou. Na „divokou kartu“ od pořadatelů bude hrát i 6 nejlepších českých amatérských hráček.

Z hlediska golfového fanouška půjde o výjimečnou příležitost zažít atmosféru unikátního profesionálního turnaje té nejvyšší úrovně. Navíc se akce koná v Praze, respektive v její těsné blízkosti, kde se obdobný špičkový turnaj nehrál už více než 13 let.

Zářijový termín navíc předpokládá účast nejužší špičky celé soutěže. Dva týdny po turnaji PRAGUE GOLF MASTERS se totiž v irském Killeen Castle uskuteční slavný souboj Evropy a Ameriky mezi nejlepšími golfistkami obou kontinentů – Solheim Cup. Půjde tak o jednu z posledních šancí si vybojovat účast v evropském týmu na nejslavnější dámské soutěži planety.

Turnaj nalezne v kalendáři LET své pevné místo i v následujících letech. Po letošním zahajovacím ročníku bude i v dalších sezónách plnohodnotnou součástí nejvyšší evropské ženské série.

Z dlouhodobé perspektivy napomůže Prague Golf Masters „k udržování kroku“ s golfovým světem. A to především v tom smyslu, že naše nejlepší hráčky budou moci každoročně měřit síly s těmi nejlepšími z nejlepších. Této příležitosti mohou využít především k přípravě na Olympijské hry 2016 v Riu de Janieru, kde se golf objeví po více než 100 letech. Právě v ženské kategorii máme řadu kvalitních hráček, které se na turnaji Prague Golf Masters představí.

Turnaj Prague Golf Masters však nebude jen o profesionálních golfistkách a jejich souboji na ostří nože, ale bude doplněn také o 2 společenské golfové eventy v podobě dětského PRO–AM turnaje a tradičního „dospělého“ PRO-AM turnaje. Oba turnaje jsou úžasnou příležitostí, jak poznat tzv. „na vlastní kůži“ pocit hry přímo s těmi nejlepšími evropskými hráčkami.. Především pak soutěž věnovaná dětem přinese nezapomenutelné zážitky nově začínajícím nejmladším hráčům.

Na podporu celé akce je připravena široká mediální kampaň v rámci České republiky prostřednictvím především výrazné podpory televizních stanic NOVA a NOVA SPORT, mediální skupiny MAFRA a rádií Frekvence 1 a Evropy 2. Turnaj svým mezinárodním charakterem bude propagovat nejen golf, ale i Českou republiku a Prahu jako významnou golfovou destinaci v rámci Evropy. To se bude dít prostřednictvím širokého záběru evropských a světových sportovních a zpravodajských kanálů, které budou šířit prezentaci turnaje do více než 80 zemí světa.

VÝSLEDKY

Připravujeme

STARTOVNÍ LISTINY

PřipravujemeTitulární partneři

reifeisen_bank fridrich_wilhelm_raiffeisen

Oficiální partneři

albatros center_group cesky_lev cr
crestyl goram hotel_pyramida klement
kogo konica letiste_praha mercedes
noen pilsner prague_welcom praha
prazska_info_sluzba remoex ruckl stredocesky_kraj
ticket_pro toi_toi zamecke_zahrady

Mediální partneři

dnes exe_golf frekvence_1
golfcz idnescz nova_sport