Novinky / AktualityDalší Top 10 Kláry Spilkové


11.09.2011

Je za námi premiérový turnaj Raiffeisenbank Prague Golf Masters ze série Ladies European Tour. Z deseti zúčastněných českých hráček se přes cut dostala jen Klára Spilková, která však do dnešního dne vstupovala se skvělým skóre -7 z druhého místa, které dělila s Němkou Caroline Masson. Před nimi byla jen Francouzka Schaeffer, která po včerejším excelentním výkonu, kdy zahrála rekord hřiště (64 ran), začínala na výsledku -11.

Velmi slabý vítr, letní teploty a obloha téměř bez mráčku přímo vybízely hráčky k fantastickým výkonům. Díky tomu mohli diváci, kteří se dnes do Albatross Golf Resortu vypravili v hojném počtu, hned na úvodních jamkách sledovat série birdie.

Kláře, která s Jade Schaeffer vyrazila na hřiště jako úplně poslední, ze začátku příliš nevycházely puty, ale i ona se na jamce číslo sedm birdie dočkala. Ve výborném výkonu pokračovala i nadále a na 10. a 12. jamce další dvě přidala. Poté bohužel přišly bogey na jamkách číslo 13, 17 a 18, díky nimž se Klára dostala na konečný výsledek -7. Česká profesionální hráčka tedy končí na velmi dobrém děleném 9. místě a připisuje si tak další umístění v Top 10 na Ladies European Tour.

Vedoucí Francouzka hrála jako na houpačce, ale po dvou birdie, jednom eaglu a dvou bogey končila dnešní den na výsledku -13 a spolu se včerejším famózním výkonem jí to na konečné vítězství stačilo.

Parádní výkon, zejména na prvních devíti jamkách, dnes předvedla autorka jediného hole-in-one turnaje Francouzka Julie Greciet, která dnešní kolo zakončila na sedmi ranách pod par hřiště a celkově se tak dostala na výsledné skóre - 11, které zajišťovalo konečné druhé místo.

Na třetím místě skončila Švédka Linda Wessberg, která ve finálovém kole potřebovala na zdolání hřiště 68 ran a celkově tak zapsala výsledek -10.Titulární partneři

reifeisen_bank fridrich_wilhelm_raiffeisen

Oficiální partneři

albatros center_group cesky_lev cr
crestyl goram hotel_pyramida klement
kogo konica letiste_praha mercedes
noen pilsner prague_welcom praha
prazska_info_sluzba remoex ruckl stredocesky_kraj
ticket_pro toi_toi zamecke_zahrady

Mediální partneři

dnes exe_golf frekvence_1
golfcz idnescz nova_sport