Hráčky

JIŽ PŘIHLÁŠENÉ HRÁČKY

PROFILY 5 NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH

Laura Davies

Jedna z nejzkušenějších golfistek Evropy se narodila v roce 1963 v anglickém Coventry. Stala se první „ne-Američankou“, která vystoupala na vrchol žebříčku LPGA. Na prestižní americké sérii si připsala úctyhodných 20 titulů a na evropské soutěži jich má více než dvojnásobek – 44. Dohromady se tato nesmírně zkušená hráčka radovala z 81 vítězství na různých profesionálních turnajích po celém světě. Mezi její největší úspěchy patří pochopitelně vítězství na major turnajích – dvakrát zvítězila na LPGA Championship a po jednom triumfu má z US Women´s Open a du Maurier Classic.

Do profesionálních řad přestoupila v roce 1985 a prakticky hned začala hrát na Ladies European Tour. Na americkou ženskou profesionální sérii se dostala v roce 1988. 11krát reprezentovala Evropu při prestižním Solheim Cupu a z toho třikrát byla součástí vítězného týmu.

Je velmi vášnivou fotbalovou fanynkou – její oblíbený tým je FC Liverpool. Dokonce organizuje fotbalový zápas vždy před turnajem Evian Masters ve Francii. V roce 1996 dostala dokonce pokutu za to, že během golfového turnaje sledovala fotbalový zápas Anglie proti Španělsku na malé přenosné televizi! Mimo golfu a fotbalu se věnuje také charitativní činnosti.Naposledy absolvovala 56 mílový charitativní pochod podél Velké čínské zdi na podporu nemocnice Great Ormond Street Hospital.

Zeptali jsme se 47leté hráčky na několik otázek.

Byla jste někdy v České republice?

Slyšela jsem, že je to skvělé místo na dovolenou. Je to prý dobré taky na drink a zábavu, ale nikdy jsem v Česku ještě nebyla.

Budete mít šanci se projít trochu po Praze?

Obávám se, že ne. Přiletím na místo až ve čtvrtek odpoledne, takže nebudu mít vůbec čas. Před Solheim Cupem je to všechno velmi nabité, ale na druhou stranu jsem nechtěla propást tento turnaj. I když to bude jen velmi rychlá návštěva – na turnaj a hned po něm zase pryč.

Půjdete do turnaje bez cvičného kola?

Ano. Budu hřiště hrát „naslepo“. No a uvidím, co se bude dít. Bude to náročné, ale těším se na to.

Klára Spilková

Mladá česká hráčka se stala tváří turnaje, který se poprvé v historii uskuteční v České republice – Prague Golf Masters. Spojení s turnajem je pochopitelné – Klára Spilková se hned ve své první sezóně mezi nejlepšími evropskými profesionálkami neztrácí. Ba naopak – jako první česká hráčka prošla cutem na turnaji nejvyšší evropské série.

16letá rodačka z Prahy bude největším „tahákem“ pro české golfové fanoušky. Ve své amatérské kariéře vyhrála dvakrát Mezinárodní mistrovství ČR (2009, 2010), stala se jamkovou Mistryní ČR 2009 a dorosteneckou Mistryní ČR 2007. Přivezla však úspěchy i z mezinárodní scény: vyhrála prestižní turnaj European Young Masters 2009, zvítězila na Mezinárodním mistrovství Rakouska 2010, stala se juniorskou vicemistryní Francie 2009 a reprezentovala Evropu při juniorském Ryder Cupu.

V kvalifikaci na Ladies European Tour se prosadila a tak se stala nejmladší hráčkou této prestižní série. Hned v úvodu sezóny 2011 na sebe upozornila velmi kvalitními výkony – skončila sedmá na turnaji v Maroku a následně jedenáctá na Turkish Ladies Open.

Budeme doufat, že se jí stejně dobře bude dařit i na turnaji Prague Golf Masters.

Caroline Masson

Německá hráčka překvapila všechny své fanoušky skvělým děleným pátým místem na nedávném Women´s British Open. Do finálového kola vycházela z vedoucí pozice, ale nakonec ji neudržela a tlak závěrečného dne nezvládla. I tak si však připsala velmi kvalitní umístění.

Caroline Masson se objeví také na turnaji Prague Ladie Masters. 22letá profesionální hráčka trénuje u stejného kouče jako Martin Kaymer – Güntera Kesslera. Její otec je tenisový trenér, ale Caroline se nakonec rozhodla pro golf. I když tenis hrávala také. Jejím snem bylo přejít mezi profesionály a to se jí splnilo, když z amatérských řad přecházela s hendikepem plus 5! Reprezentovala Evropu na dvou juniorských Solheim Cupech – 2005 a 2007. V letech 2008-2009 působila na Oklahoma State University.

Mezi profesionálky na Ladies European Tour se dostala v roce 2010 a hned čtyřikrát skončila mezi nejlepšími deseti. V letošní sezóně si připsala už pět umístění mezi Top10 a na finančním žebříčku jí patří 5.místo. Zatím nejlepší výkon předvedla na zmiňovaném Ricoh Women´s British Open. Na Prague Golf Masters bude Caroline Masson patřit jistě mezi favoritky.

Zeptali jsme se německé hráčky na několik otázek:

Byla jste už někdy v České republice?

Ne, ale slyšela jsem, že je to krásná země s velkou historií. Je skvělé, že se turnaje LET konají i ve Východní Evropě. Je to důležité pro LET a je fajn mít turnaj v novém místě. Moc se těším na Prahu a na turnaj samotný.

Jaké máte očekávání od turnaje?

Hrát co nejlépe – tak abych vyhrála. Takové ambice, které mám před každým turnajem.

Pojí vás něco s Českou republikou?

Ne tak docela. Ale mám velmi dobré kamarády, jejichž rodiče jsou z České republiky. Takže o to víc se těším, že se podívám, jak to v této zemi vypadá.

Ashleigh Simon

Jihoafrická hráčka má za sebou zářnou amatérskou kariéru. Vyhrála prestižní Ladies Club Championship v Royal Johannesburg GC, když jí bylo 12 let! O dva roky později reprezentovala svou zemi při hrách Commonwelthu a stala se tak nejmladší účastnicí her. Jako amatérka zvítězila i na profesionálním turnaji Ladies South African Open 2004. V patnácti dominovala turnaji AJGA Rolex Tournament of Champions. Dostala pozvání na Women´s British Open a na dva turnaje Ladies European Tour. V roce 2006 si jí několik českých hráček bude pamatovat jako jednu z úspěšné čtveřice Jihoafričanek, které získaly titul Amatérských mistryň světa v Kapském městě.

 

Den po jejích osmnáctých narozeninách v roce 2007 se stala profesionálkou. O rok později se zapsala do historie Ladies European Tour jako druhá nejmladší vítězka turnaje, když zvítězila na Catalonia Ladies Masters. V roce 2009 zkoušela hrát také na LPGA ve Spojených státech, ale vrátila se zpět do Evropy. V letošní sezóně si připsala druhé vítězství v kariéře, když se prosadila na turnaji Portugal Ladies Open. V současné chvíli (konec července 2011) jí patří 11.příčka na Henderson Money Listu.

Becky Brewerton

Rebecca Dawn Brewerton je velšská golfistka, která působí mezi profesionálkami od roku 2003. Narodila se 20.října 1982 a měla velmi úspěšnou amatérskou kariéru. V roce 1999 a poté o tři roky později se stala vítězkou amatérského British Ladies Open. V roce 2003 dostala tři pozvánky na Ladies European Tour a svou příležitost chytila pevně do rukou – vedla v polovině turnaje na Tenerife Ladies Open, kde nakonec skončila druhá. Těsně za vítězkou skončila i na Wales Open a dokázala, že na nejvyšší evropskou soutěž kvalitu bezpochyby má. Na kvalifikačním turnaji Ladies European Tour obsadila 13.místo a od následujícího roku patří k nejlepším profesionálkám na evropské sérii.

Na jejím kontě jsou tři vítězství na Ladies European Tour – to poslední si připsala v letošním roce na Tenerife Ladies Match Play. V současné chvíli (začátek července) je na sedmém místě finančního žebříčku LET. Becky Brewerton si našla čas a odpověděla nám na několik otázek.

Byla jste někdy v České republice?
Vlastně ještě ne. Toto bude moje první návštěva, ale mnoho mých kamarádů už tady bylo na dovolené. Říkali mi, že Praha je krásné a historické město. Takže se na to moc těším. Přijedu o pár dnů dříve, takže snad budu mít chvilku na prohlídku města.

Co víte o Praze?

Prakticky nic. Jen to, co jsem slyšela z vyprávění mých přátel. Zatím je ještě brzy o tom přemýšlet, ale jak se bude turnaj blížit, tak se určitě podívám na nějaké průvodce.
Jak se těšíte na turnaj Prague Golf Masters?
Moc. Bude to premiérový turnaj, ale je fajn, že budeme prakticky ve městě. Bude to nejspíš jeden z těch mála turnajů, kdy budeme mít čas se podívat také na památky. To se často nestává. I proto se do Prahy těším.

Titulární partneři

reifeisen_bank fridrich_wilhelm_raiffeisen

Oficiální partneři

albatros center_group cesky_lev cr
crestyl goram hotel_pyramida klement
kogo konica letiste_praha mercedes
noen pilsner prague_welcom praha
prazska_info_sluzba remoex ruckl stredocesky_kraj
ticket_pro toi_toi zamecke_zahrady

Mediální partneři

dnes exe_golf frekvence_1
golfcz idnescz nova_sport