O TURNAJI

Tradice turnaje Ladies European Tour na českém území byla založena v roce 2011. Tehdy se hrál na hřišti Albatross ve Vysokém Újezdu u Prahy a jeho premiérovou vítězkou se stala Francouzka Jade Schaeffer. Uspěla i česká profesionálka Klára Spilková, která ve své první sezoně na tour dokázala uhrát v domácím prostředí konečné 9. místo, když šla finále v posledním flightu.

V roce 2012 se hrálo podruhé na Albatrossu a titul získala Angličanka Melissa Reid, již etablovaná hráčka Ladies European Tour a vítězka Order of Merit. Z českých golfistek tentokrát žádná neprošla cutem po dvou kolech do finálového klání.

Od roku 2013 se turnaj hraje v areálu Golf Parku Plzeň - Dýšina. Svou premiéru tam měl jako Honma Pilsen Golf Masters. Své první vítězství na Ladies European Tour tehdy získala Němka Ann-Kathrin Lindner s celkovým výsledkem 12 pod par a náskokem jedné rány. O 23. místo se po třech kolech za 69 ran dělila Klára Spilková. Rekord hřiště za 62 ran (-9) předvedla v prvním kole Španělka Laura Cabanillas.

V roce 2014 měl turnaj název Sberbank Golf Masters a stal se kořistí Francozuky Julie Greciet, jež předvedla celkový výsledek 17 pod par a zvítězial o dvě ráyn ve finále přerušeném silnou bouřkou. Žádná z českých hráček, ani Klára Spilková, tentokrát cutem neprošla.Titulární partner

tipsport Czech Tourism

Oficiální partneři

dysina dysina plzensky_kraj_cb skoda
metro pilsner bohemia sekt pepsi
eni pepsi air prague toi toi
federace dusak teetime allianz
let let let saxana
artrade srixon ssi berdych

Mediální partneři

CT Frekvence1
casopis_golf forgolf
logo_hrajeme_golf

Oficiální vůz

bmw

Oficiální oblečení

bogner_logo

Tisk zajišťuje

canon

Oficiální Timekeeper

canon

Oficiální dopravce

cd_drahy