Novinky / Aktuality

Spilková desátá v Dubaji

13.12.2014

AKTUALIZOVÁNO

Samostatné 10. místo obsadila Klára Spilková na Omega Dubai Ladies Masters, svém patnáctém a posledním startu sezony LET.

Závěrečný podnik sezony Ladies European Tour zvládla zanedlouho dvacetiletá profesionálka za -9 (70-70-71-68). Finále sice začala bogey, ale pak už nechybovala a zapsala si pět birdie včetně závěrečné jamky. Spilková startovala v Dubaji počtvrté a každým rokem se zlepšuje: uhrála postupně 48., 34., 16. a nyní skvělé 10. místo. Letošní turnaj přitom začínala s virózou.

"Posledním kolem jsem si udělala velkou radost. Potěšilo mě birdie na deváté jamce, kde jsem den předtím zahrála do vody a double bogey. Od dvanáctky mi každý putt objel těsně jamku, až na osmnáctce jsem si přihrála na metr a dala birdie," uvedla Spilková. "Po skoro šesti týdnech se v neděli vracím z Dubaje domů. Budu odpočívat, slavit narozeniny, užívat vánoční atmosféru s rodinou a taky makat na fyzičce."

V letošním Order of Merit zaznamenala Spilková své vůbec nejlepší umístění: 32. příčku s výdělkem 58 711 euro za svou čtvrtou profesionální sezonu. O jedno místo před Spilkovou skončila Angličanka Melissa Reid, šampionka Prague Golf Masters 2012, a hned za českou hráčkou je Francouzka Julie Greciet, vítězka Sberbank Golf Masters 2014 z Dýšiny.

HRÁČKA ROKU JE Z ANGLIE

Podruhé v Dubaji ve své kariéře vyhrála Číňanka Shan Shan Feng s -19, když vedla nepřetržitě od prvního kola, druhá byla Španělka Carlota Ciganda s -14 a třetí Němka Caroline Masson s -13.

Order of Merit 2014 na Ladies European Tour vyhrála jako nejmladší v historii tour Angličanka Charley Hull (18), jež se v Dubaji dělila o 5. místo, stejně jako mj. její krajanka Melissa Reid. Nováčkem roku je Amy Boulden (21) z Walesu, jinak třetí na letošním Sberbank Golf Masters.

Loni byla Nováčkem roku právě letošní celková jednička Charley Hull. Letos i díky prvnímu vítězství v Maroku vydělala celkem 263 096 euro a předčila o 29 808 euro celkově druhou Francouzku Gwladys Nocera.

Amy Boulden skončila v Dubaji na 24. místě. I to jí stačilo k titulu Nováček roku, když letos získala celkem pět top ten umístění. Celkově vydělala 83 982 euro a je na 18. místě Order of Merit.