O TURNAJI

PROGRAM TURNAJE

Pondělí 18. 6. 2012 otevřeny cvičné plochy; golfové hřiště uzavřeno

Úterý 19. 6. 2012 1. cvičné kolo

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ TURNAJE

Středa 20. 6. 2012 2. cvičné kolo

JUNIOR PRO-AM

Čtvrtek 21. 6. 2012 PRO-AM

Pátek 22. 6. 2012 1. soutěžní kolo

Sobota 23. 6. 2012 2. soutěžní kolo

Neděle 24. 6. 2012 Finálové kolo (po cutu 50 + hráčky se stejným výsledkem)

O TURNAJI

Po veleúspěšném prvním ročníku Raiffeisenbank Prague Golf Masters se do České republiky vrací již podruhé nejvyšší evropská profesionální soutěž v podobě turnaje ze série Ladies European Tour. Stejně jako v uplynulém roce turnaj i tentokrát zavítá do jednoho z nejkrásnějších golfových resortů v Čechách – Albatross Golf Resortu nedaleko Rudné u Prahy.

Věříme, že i druhý ročník turnaje přinese strhující zážitky v podobě vynikajících golfových úderů od velkých hvězd, které do Prahy přijedou.

Budou nás čekat zajímavé doprovodné akce ke zpestření celého turnaje v podobě např. JUNIOR PRO-AM, který byl velmi úspěšnou akcí pro nejmladší české golfisty a golfistky a všichni si společně strávený den v pražské Hostivaři užili na výbornou. Proběhnou i Player´s Night a Partner´s night coby večerní společenské události, které dají účastnícím turnaje a pozvaným hostům poznat i společenskou stránku tohoto významného golfového svátku.

Vraťme se ale k turnaji samotnému. V roce 2011 jsme měli možnost na hřišti na Albatrossu sledovat jistě nevšední hru Laury Davies, zřejmě největší současné golfové dámské legendy světového golfu. Na druhé straně jsme pak všichni fandili domácí Kláře Spilkové, která se v šestnácti letech, ve své první sezóně mezi členkami LET, srdnatě drala kupředu a první dva dny turnaje ji patřila dokonce druhá příčka. Ve vypjatém finále pak sice trochu poklesla, ale i tak přinesla všem divákům nezapomenutelný zážitek. Vítězkou a hlavní postavou celého turnaje se nakonec i trochu překvapivě stala sympatická Jade Schaeffer z Francie, která především svým druhým kolem a rekordem hřiště 64 ran (- 8 za kolo!), získala dostatečný náskok, který poté ve finálovém posledním flightu po boku právě s Klárou Spilkovou již udržela a celkovým výsledkem – 13 za 3 soutěžní kola utekla všem svým pronásledovatelkám.

Turnaj byl však protkaný i dalšími hvězdami dámského evropského golfu, z nichž lze jmenovat například hráčky z TOP 10 jako Diana Luna, Caroline Masson nebo další velká jména jako Becky Brewerton, Ashleigh Simon či Trish Johnson. Hráčky ze startovního pole si Prahu a Albatross zamilovali natolik, že hned po turnaji ve svých děkovných emailech přislíbily svou účast i ročníku 2012. Bude tedy určitě na co se dívat a již nyní zveme všechny příznivce této krásné hry v druhé polovině června na Albatross!Titulární partner

reifeisen_bank

Oficiální partneři

albatros center_group goram konica
konica letiste_praha noen pilsner
stredocesky_kraj stredocesky_kraj logo-uniqa praha

Mediální partneři

CT4_Sport_logo Denik frekvence_1
golfcz sport_aktualne_logo JPZ

Oficiální vůz

bmw

Oficiální oblečení

HONMA_red Logo_garia jl_logo_lindeberg

Oficiální nápoj

logo_aktivant