O TURNAJI

Tradice turnaje Ladies European Tour na českém území byla založena v roce 2011. Tehdy se hrál na hřišti Albatross ve Vysokém Újezdu u Prahy a jeho premiérovou vítězkou se stala Francouzka Jade Schaeffer. Uspěla i česká profesionálka Klára Spilková, která ve své první sezoně na tour dokázala uhrát v domácím prostředí konečné 9. místo, když šla finále v posledním flightu.

V roce 2012 se hrálo podruhé na Albatrossu a titul získala Angličanka Melissa Reid, již etablovaná hráčka Ladies European Tour a vítězka Order of Merit. českých golfistek tentokrát žádná neprošla cutem po dvou kolech do finálového klání.

Od roku 2013 se turnaj hraje v areálu Golf Parku Plzeň - Dýšina. Svou premiéru tam měl jako Honma Pilsen Golf Masters. Své první vítězství na Ladies European Tour tehdy získala Němka Ann-Kathrin Lindner s celkovým výsledkem 12 pod par a náskokem jedné rány. O 23. místo se po třech kolech za 3x 69 ran dělila Klára Spilková. Rekord hřiště za 62 ran (-9) předvedla v prvním kole Španělka Laura Cabanillas.

V roce 2014 měl turnaj název Sberbank Golf Masters a stal se kořistí Francozuky Julie Greciet, jež předvedla celkový výsledek 17 pod par a zvítězila o dvě rány ve finále přerušeném silnou bouřkou. Žádná z českých hráček, ani Klára Spilková, tentokrát cutem neprošla.

V minulém roce 2015 se hrál turnaj pod názvem TIPSPORT Golf Masters a nečekanou vítězkou se stala reprezentantka Anglie Hannah Burke. Výborným výkonem se prezentovala amatérka Kateřina Vlašínová - jediná z českých hráček prošla do závěrečného kola.

 Titulární partner

tipsport

Generální partneři

tipsport tipsport federace

Oficiální partneři

dysina dysina skoda
plzensky_kraj_cb pilsner bohemia
metrostav plzen dusak
bohemia toitoi bogner_logo
teetime pepsi teetime berdych

Mediální partneři

CT logo_hrajeme_golf wpreklama

Oficiální vůz

bmw

Oficiální dopravce

cd_drahy

Tisk zajišťuje

canon

Oficiální Časomíra

canon