Novinky / AktualityMadsen s přehledem bere titul šampionky Tipsport Golf Masters 2016


19.06.2016

Nedělní den na Dýšině byl dlouhý, deštivý a plný nádherného golfu. 

Počasí navzdory předpovědi dlouho drželo a hráčky sázely jedno birdie za druhým. Na vrcholu leaderboardu to byl boj mezi Stacey Keating (Austrálie), Pamellou Pretswell (Skotsko), Lindou Wesseberg (Švédsko), amatérkou Albane Valenzuelou (Švýcarsko) a Nannou Koerstz Madsen (Dánsko). Poslední jmenovaná ale dokázala zahrát nejlepší kolo dne - 65 ran a s celkovým skóre -15 si s pohodlným náskokem pěti ran došla pro titul.

Cesta to však byla nervydrásající. Jednadvacetiletá Dánka stála na greenu 14. jamky a chystala se zahrát půlmetrový put, který by ji poslal do vedení tří ran nad toho času druhou Wesseberg. Jenže hra byla pár minut před třetí hodinou přerušena kvůli bouři. Madsen musela spolu s dalšími pěti flighty čekat v klubové restauraci téměř DVĚ hodiny, než mohla poslat svůj míček do jamky.

Bezpečné vedení si už Dánka vzít nenechala, přestože na odpališti šestnáctky jí jistě hlavou proletělo, jak na té samé jamce před rokem svoje vedení ztratila její krajanka Nicole Broch Larsen. Obě dvě se ale (i díky tomuto turnaji) objeví v srpnu na olympijském turnaji v Rio de Janeiru. 

"Byl to dobrý týden. Zahrála jsem dvě čistá kola a moc špatných ran jsem neměla. Snažila jsem se jen zůstat klidná a za to vděčím i své caddie, se kterou jsem si to moc užila. Myslela jsem si, že postupem času na mě přijde nervozita, ale nestalo se tak," s úsměvem popisovala dojatá Madsen.

Na druhém místě nakonec skončily s výsledkem -10 Pamella Pretswell a díky dlouhému birdie puttu na osmnáctce Stacey Keating. 

Výsledky českých hráček najdete v článku ZDETitulární partner

tipsport

Generální partneři

tipsport tipsport federace

Oficiální partneři

dysina dysina skoda
plzensky_kraj_cb pilsner bohemia
metrostav plzen dusak
bohemia toitoi bogner_logo
teetime pepsi teetime berdych

Mediální partneři

CT logo_hrajeme_golf wpreklama

Oficiální vůz

bmw

Oficiální dopravce

cd_drahy

Tisk zajišťuje

canon

Oficiální Časomíra

canon