Archiv / AktualityPoděkování od hráček /Thank you letters


28.06.2016

Hned po skončení Tipsport Golf Masters 2016 obdržel promotér Robert Klotz poděkování od hráček, které se turnaje zúčastnily. Vybíráme z nich v původním znění.

Thank you for promoting and sponsoring this prestigious Tipsport Golf Masters.  Also thank you very much for granting me the privilege to participate through sponsor invite.  Unfortunately I missed the cut by 1 stroke. Hope to participate and play better game next time and climb up the ranking. Pilsen Tipsport golf masters is one of my favourite tournaments.
I thank you once again for the invite.
Warm regards
Sharmila Nicollet

I really enjoyed playing in the Tipsport Golf Masters, it was a fun week and a great event. I loved the welcome event at the Pilsner Brewery and we all had a chance to learn something new and interesting about the famous Pilsner beer, by the way, it is very tasty. Also thank you so much to all the volunteers for helping us in every matter and for being so polite and friendly to us. So once again, thank you for supporting women’s golf and for making our week in Czech special and fun. I really had a great time in Czech and can not wait to play again next year.
Thank you so much,
Nina Muehl

Thank you again for this great event! I always enjoy this event and it is just great organized! Thanks for putting it together and hopefully we will come back year to play some new holes ;-)
Best regards
Leigh Whittaker

Greetings !! I wish to extend my heartfelt thanks to you and your entire team for staging a very successful tournament and a great week at Golf Park Pilsen at the recently concluded TipSport Golf Masters 2016.
This was my first visit to Czech Republic and I loved the people, the food and enjoyed my stay at Pilsen. I visited with my mom and she also had a great time.
Tipsport Golf Masters, a very well organised tournament stands out as one of the best weeks to experience for players on Ladies European Tour calendar and I am looking forward to coming back next year to better my performance.
Many thanks to everyone involved in making it a successful week !!
est Regards,
ADITI Ashok

I was fortunate to be able to play the “Tipsport Golf Masters” tournament last week, which was a fantastic venue. I would like to thank you as promoters and for the huge amount of work that goes into organizing such an event. I would also ask you to convey my gratitude to the sponsors of the tournament, without whose effort most tournaments could not take place.
As a professional I am well aware of the importance of sponsors and I am in the habit of personally endorsing those promoters and their products whenever possible.
Thank you and your organization for everything you do.  Best regards,
Leticia Ras-Andérica

Thank you very much for a great event in Pilzen. I have been at your tournament many times and it is alway nice to come back. Best regards from Switzerland
Caroline Rominger

Once again, thank you for an amazing event. It is always with great joy that we all come and play in Pilsen. The course is fun, well manicured and the organization just perfect. See you next year.
Best regards
Sophie Sandolo

I would like to take the opportunity and thank you and the entire organisation team for organising such a great tournament at Golf Park Plzen. It’s been a pleasure playing the Tipsport Golf Masters. I absolutely love this tournament and really think it is one of the best ones on Tour! Many thanks to you, the entire staff, all the volunteers and everyone involed in organising this fantastic event.
Best regards
Fabienne In-Albon

Thank you again for another great tournament. Always feel so welcomed and looked after at this event. The Course was also in the best condition I've seen it, heard that from a lot of the players aswell. Best wishes and look forward to seeing you again next year.
Best wishes
Carly Booth

I just wanted to thank everyone involved in the Tipsport Masters through you. You have a fantastic team in a wonderful town and I think it is my favorite event of the year. I know how much work goes into the event each year and as one of a few left in Europe I hope this continues for a long time. Thank you once again to everyone for everything.
Kindest Regards
Rebecca Hudson 

I just wanted to shoot you a quick email to say a big thank you for the event two weeks ago in Pilsen. I am a rookie on the LET and really appreciate all the support the promoters give to events like these. I had the most amazing time and it was a pleasure to be able to visit your country and play such a wonderful golf course. Thank you for everything you do to support women's golf, I am forever grateful! I posted my first under par tournament of the season and that is partly because I felt so comfortable and happy to be at the tournament. That is due to everything that you and your team were able to do for us players.
Again, thank you so much!
Rosie Davies

I would like to take the time and say DEKUJEME for organising such a great event that is the Tipsport Ladies Golf Masters! I got into the event as a first reserve and all the last minute travel arrangements were totally worth it! Absolutely loved Golf Park Plzen with its amazing practice facilities and tricky course! It is always a pleasure to be in the Czech Republic, a great country with beautiful golf courses and amazing people!
Hope to be back next year (with better scores ;) )
Jamila Jaxaliyeva

Just a short note to say thank you so very much for having us in Pilsen for the Tipsport Golf Masters. We all really appreciate your continued support and can't wait to come back next year!!
Cheers
Stacey KeatingMadsen s přehledem bere titul šampionky Tipsport Golf Masters 2016


19.06.2016

Nedělní den na Dýšině byl dlouhý, deštivý a plný nádherného golfu. 

Počasí navzdory předpovědi dlouho drželo a hráčky sázely jedno birdie za druhým. Na vrcholu leaderboardu to byl boj mezi Stacey Keating (Austrálie), Pamellou Pretswell (Skotsko), Lindou Wesseberg (Švédsko), amatérkou Albane Valenzuelou (Švýcarsko) a Nannou Koerstz Madsen (Dánsko). Poslední jmenovaná ale dokázala zahrát nejlepší kolo dne - 65 ran a s celkovým skóre -15 si s pohodlným náskokem pěti ran došla pro titul.

Cesta to však byla nervydrásající. Jednadvacetiletá Dánka stála na greenu 14. jamky a chystala se zahrát půlmetrový put, který by ji poslal do vedení tří ran nad toho času druhou Wesseberg. Jenže hra byla pár minut před třetí hodinou přerušena kvůli bouři. Madsen musela spolu s dalšími pěti flighty čekat v klubové restauraci téměř DVĚ hodiny, než mohla poslat svůj míček do jamky.

Bezpečné vedení si už Dánka vzít nenechala, přestože na odpališti šestnáctky jí jistě hlavou proletělo, jak na té samé jamce před rokem svoje vedení ztratila její krajanka Nicole Broch Larsen. Obě dvě se ale (i díky tomuto turnaji) objeví v srpnu na olympijském turnaji v Rio de Janeiru. 

"Byl to dobrý týden. Zahrála jsem dvě čistá kola a moc špatných ran jsem neměla. Snažila jsem se jen zůstat klidná a za to vděčím i své caddie, se kterou jsem si to moc užila. Myslela jsem si, že postupem času na mě přijde nervozita, ale nestalo se tak," s úsměvem popisovala dojatá Madsen.

Na druhém místě nakonec skončily s výsledkem -10 Pamella Pretswell a díky dlouhému birdie puttu na osmnáctce Stacey Keating. 

Výsledky českých hráček najdete v článku ZDEKousková v paru, Vlčková -2


19.06.2016

Aktualizováno.

V prvním flightu vyrazila na hřiště v 7:06 šestnáctiletá amatérka Sára Kousková, která se nad hranici cutu vyhoupla až desetimetrovým puttem do birdie na poslední jamce (č.9). 

Krátký odpočinek po včerejším, dvakrát přerušovaném, odpoledním kole jí ale evidentně k dobrému skore bohatě stačil. "Vstávala jsem ve 3:30, ve čtvrt na pět už jsme vyjížděli," smála se dobře naladěná Kousková na prvním odpališti. "Jeli jsme domů do Prahy, nechtěli jsme před finále nic měnit, to se prý nemá," dodával tatínek, který jí celý týden nosí hole. 

Navzdory pouhým několika hodinám spánku (včera Kousková hrála pro změnu v úplně posledním flightu a dohrála až po osmé hodině večerní) síly na hřišti nedocházely, spíš naopak. Přestože na začátku druhé devítky přišly dvě chyby, finish byl v podání usměvavé Češky drtivý. Série birdie-birdie-par znamenala návrat na výsledek v paru hřiště. 

"Jsem na ni pyšný hlavně za ten konec. Je super, že se nevzdává až do poslední jamky a bojuje, jako se bojuje do poslední minuty v NHL" chválil s úsměvem svou dceru po finálovém kole tatínek. 

Druhá Češka, která vybojovala finále, Karolína Vlčková se podle svých slov na hřišti dnes trápila, i když na jejím skóre byste to nepoznali. "Vůbec mi tam dnes nepadaly putty, takže jsem se na ten výsledek hrozně nadřela. Vůbec jsem nevěděla, co s tím. Měnila jsem rutinu, přehazovala mince v kapsách, nic nepomohlo... Věděla jsem, že do greenu musím hrát co nejblíže k tyči, abych putty měla co nejjednodušší, a na pětiparech jsem musela hrát do greenu druhou ranou. Vyšlo to na devítce i na čtrnáctce, tak jsem se pak trochu uklidnila," popisuje zlomové momenty jejího kola. 

Celou dobu ji podporovala velká skupina diváků: "Ráda hraju před diváky, ale tentokrát jsem byla trochu nervózní. Snažím se nedávat si nějaké konkrétní cíle jako projít cutem, nebo hrát určité číslo. Spíš se snažím hrát co nejlépe, abych sama sebe zbytečně nedostávala pod tlak. Ale asi tím, že jsem hrála doma, jsem se snažila všem ukázat, jak to umím. Naštěstí ta nervozita později přešla spíš do takové té, která mě nabudí."

Velkou podporou byl během všech kol pro Karolínu také její bratr, který jí nesl hole: "Nosil hole, tak dostal sušenky. První den jednu, druhý den dvě a dneska tři. (smích) Byl pro mě určitě oporou, i když mi moc neradil. Z Ameriky jsem zvyklá chodit sama, a tak jsem nechtěla nic měnit. Vždy jsem mu řekla svůj plán a on většinou souhlasil."

Leaderboard sledujte ZDE.Za Česko ve finále Vlčková a Kousková!


18.06.2016

I přes několikeré přerušení hry se nakonec v sobotu večer podařilo všem hráčkám dokončit druhé kolo letošního turnaje Tipsport Golf Masters. 

Start ve třetím kole si kolem poledne zajistila bez chyby hrající Vlčková (-2), čeští fanoušci pak plni naděje hnali kupředu ještě duo Ryšková - Kousková. První jemnované ale závěr kola nevyšel, když zakončila skvělý den trojicí bogey. "Nemůžu se vymlouvat na smůlu, celý den jsem špatně puttovala, v tom jsem asi ostatním hráčkám nejvíce nestíhala. Trochu mě to mrzí, dlouho jsem si na finále věřila, ale zklamaná nejsem. Myslím, že jsem hrála dobře. A teď? Teď mám chuť na jahodový cheesecake!" zakončila hodnocení svého působení na turnaji nejvyšší evropské soutěže mladá amatérka. 

To Sára Kousková se v dechberoucím finishi nakonec může radovat z úspěchu. Přestože na jamkách 7 a 8 zapsala bogey, na poslední devítce ukázala srdce bojovnice a díky birdie se vyhoupla nad hranici cutu, která chvíli před tím spadla na +1. "Ten konec byl těžký. Věděla jsem od mamky, že cut je +1 a že musím zahrát birdie. Čekal mě asi desetimetrový putt, který se točil trochu zleva doprava. Na poslední otočení to tam spadlo. Jsem ráda, že mi to do třetice vyšlo," popsala s úsměvem.

V nedělním finále tedy domácí Česko budou reprezentovat nakonec dvě amatérské hráčky - Karolína Vlčková a Sára Kousková.

Klára Spilková se dnes za mohutného doprovodu diváků snažila nadále bojovat s hřištěm i s nemocí. Přinesla výsledek shodný se včerejším, a tak končí s celkovým výsledkem +6 ran těsně za hranicí první stovky. Obě další profesionálky Eva Koželuhová i Lucie Hinnerová se oproti prvnímu kolu zlepšily, na ohrožení cutu to ale bohužel nestačilo. Jedna jediná rána od účasti ve finále dělila Kateřinu Vlašínovou. 

Startovní časy na finále ZDE.Vlčková má jisté finále


18.06.2016

Aktualizováno.

Karolína Vlčková, která jako jedna z mála Češek startovala dopoledne, udělala radost českým fanouškům, kteří chtějí přijít podpořit národní barvy i ve finále. 

Svou trpělivou a bezchybnou hrou dnes prošla hřiště se třemi birdie, a to ji s celkovým score -2 vyneslo na prozatimní dělenou sedmnáctou pozici. Hranice cutu se nyní pohybuje kolem výsledku EVEN PAR, a tak Vlčková může opustit Dýšinu s tím, že zítra bude hrát. 

Nejprve ale vyrazí ještě potrénovat puttování. "Dnes mi to tam moc nepadalo... I když s výsledkem -3 nemůžu říct, že by mi něco vyloženě nešlo," směje se. "Naštěstí jsem byla trpělivá a vyplatilo se," dodala. Příliš odpočinku ji ale dnes nečeká: "Moje příprava na zítra? Vlastně mě ještě čeká jedna zkouška," vysvětluje, jak pomocí kamery a internetu bude dnes kolem šesté hodiny na dálku psát test z telekomunikací a médií. Držíme palce, ať to jde minimálně stejně dobře jako dnes na hřišti! 

V současné době je cutu blízko také Sára Kousková, která po dvanácti jamkách s čistou scorecartou a dvěma birdie drží výsledek -1. Hana Ryšková, poslední Češka s nadějí na postup do finále, jde po 15 jamkách celkem +1 (dnes -1), takže na cut ztrácí ránu.

 2. kolo: hole-in-one i střídání na vedoucí pozici


18.06.2016

Aktualizováno.

DOPOLEDNÍ FLIGHTY:

Druhé kolo odstartovaly hráčky dopoledních flightů naprosto v odlišných podmínkách než v pátek. Pod vymetenou oblohou se rychle začalo skórovat a útok na vrchol leaderboardu probíhal ve velkém stylu. 

Z dopoledních flightů nejlépe zahrála Australanka Whitney Hillier s výsledkem 64 ran. Protože ale v prvním kole zahrála 73 ran, na prvním místě se zatím tyčí Lydia Hall z Walesu. Ta po včerejším výsledku v paru hřiště dnes přidala pět birdie, jedno bogey a eagla na jamce č. 8, což ji z 27. příčky vyneslo na první místo. 

Z hráček, které se dělily o vedení po prvním kole, zatím dohrála jen Švédka Linda Wessberg, která zahrála PAR. Němka Isi Gabsa zahájila svoje kolo bogey na jamce č. 10 a je stále na hřišti. 

Důvod k radosti měla dopoledne obzvlášť Angličanka Georgia Hall (na snímku), která zdolala jamku č. 15 na jediný úder a z českého turnaje si tak odveze přinejmenším hodinky Omega. I tato jamka jí dnes pomohla ke konečnému výsledku -2. 

Z Češek je na tom zatím nejlépe Vlčková, která dnes ani jednou nechybovala, přidala tři birdie a s výsledkem -2 po dvou kolech figuruje v TOP20. 

ODPOLEDNÍ FLIGHTY: 

Odpoledne navzdory dvěma přerušením z důvodu bouřky zvládla nejlépe Dánka Nanna Koerstz Madsen, která bez jediné chyby a se šesti birdie nastavila laťku v klubovně na -9. Její tempo stíhala Australanka Stacey Keating, jediná dokázala skvělou Dánku birdie na poslední jamce přeskočit a přenocuje ve vedení s výsledkem -10.

Z patnácté pozice se na leaderboard vyšvihla také Skotka Pamela Pretswell, když předvedla -7 a bude zítra startovat na čtvrté pozici. Překonala ji totiž dnes nejlepší amatérka Albane Valenzuela, která dnes zapsala pozoruhodných 65 a je s výsledkem -8 třetí.

Ve finále neuvidíme ani jednu z předchozích vítězek. Hannah Burke, která titul obhajovala z loňska, po výsledcích 72 a 73 končí na děleném 78. místě. Jade Schaeffer, která titul vyhrála hned v prvním ročníku, tehdy ještě na hřišti na Albatrossu, své šance na vítězství pohřbila už včera výsledkem 79, dnešních 72 ji ani zdaleka nezachránilo. Končí na 119. místě. 

Klára Spilková se dnes za mohutného doprovodu diváků snažila nadále bojovat s hřištěm i s nemocí. Přinesla výsledek shodný se včerejším, a tak končí s celkovým výsledkem +6 ran těsně za hranicí první stovky. 

Startovní časy na finále ZDE.Maria Verčenova - setkání s prvním trenérem


17.06.2016

Maria Verčenova dohrála své úvodní kolo a právě odcházela z greenu osmnácté jamky. Po pár krocích poskočila radostí, když spatřila svého vůbec prvního golfového trenéra. Na Dýšinu zavítal na první den Tipsport Golf Masters Karel Skopový, který ruskou golfistku před lety trénoval v Karlových Varech. „Byl jsem první, kdo jí dal hůl do ruky a vedl jsem ji celkem pět let,“ upřesnil délku jejich společného golfového trénování Karel Skopový.
Uznávaný trenér a jeden ze zakládajících členů české PGA byl nejdříve na rozpacích, jestli ho vůbec Maria ještě pozná. Obavy se velice rychle rozplynuly. Dávní přátelé si padli kolem krku a Maria hned všem okolo říkala: „This is my first coach“ – „To je můj první trenér“. 
Maria Verčenova trávila se svými rodiči vždy tři měsíce v roce v Karlových Varech a s Karlem Skopovým trénovala na hřišti v Olšových Vratech. V té době nikoho nenapadlo, že by se děvče z Moskvy mohlo prosadit až mezi nejlepší světové golfistky. S Karlem Skopovým dnes usedli ke stolu a dlouze si povídali. Zítra pak Karel Skopový usedne k mikrofonu jako spolukomentátor přímého přenosu České televize.1. kolo: výsledky + galerie


17.06.2016

Aktualizováno. 

DOPOLEDNÍ FLIGHTY

Za nepříliš hustého, nicméně vytrvalého deště startovaly časně ráno flighty z obou jamek. Navzdory počasí se začalo velmi brzy skórovat a jména na vrcholu leaderboardu se často měnila. 

Nejprve vedla Dánka Nanna Koerstz Madsen, které se v Plzni daří. I před rokem chvílemi aspirovala na titul šampionky, když nakonec odjížděla s pátým místem. Dnes zahrála tři rány pod par a zatím dělí druhé místo. Z hráček, které již stihly své kolo dokončit, zvládla nejlépe vstup do turnaje zatím Isi Gabsa - Němka, která nedávno oslavila své 21.narozeniny a na své první turnajové vítězství teprve čeká. Šest birdie a jedno bogey znamenalo v jejím podání zatím nejlepší životní kolo a průběžné vedení s výsledkem 5 ran pod par (66). 

Česká naděje Klára Spilková, která nastoupila navzdory akutní angíně, bojovala v nepříjemném počasí statečně. Se svým výsledkem +3 zatím na vedení ztrácí 8 ran a na předpokládanou hranici cutu (+1) 2 rány. 

Nejlépe z Češek, které startovaly dopoledne, si s hřištěm poradila Sára Kousková, která se s výsledkem +1 zatím drží nad předpokládanou hranicí cutu.  

ODPOLEDNÍ FLIGHTY

S přibývajícími hodinami déšť pomalu ustával a na výsledcích to bylo znát. Vedoucí Němku Isi Gabsa brzy začaly dohánět i další hráčky. Švédka Linda Wesseberg se mohutným finishem, kdy na posledních 5 jamkách třikrát skórovala, vyhoupla na dělené vedení s výsledkem 66 ran (-5). 

"Prvních devět jamek hodně pršelo, takže to bylo obtížné. Ale posledních několik turnajů nám často fouká, takže vítr mi nedělal zas takové problémy. Spadlo mi tam několik dlouhých puttů, což bylo důležité. Budu se snažit hrát pořád stejně, tak uvidíme, jestli to vyjde," reagovala na svůj dnešní výsledek Isi Gabsa. 

Karolína Vlčková dlouho držela českou vlaječku vysoko. Až do jamky č. 4 (startovala z jamky č. 10) hrála bez chyby a se dvěma birdie. Pak ale přidala bogey na jamkách 5, 6 a 8 a s výsledkem +1 se nakonec spolu se Sárou Kouskovou tyčí těsně nad hranicí cutu. Velmi pěkně hrála dlouho také loni jediná postoupivší Češka Kateřina Vlašínová. Její velmi výsledkově divoká skórkarta nakonec přinesla celkem 5 birdie, 5 bogey a 1 doublebogey, s výsledkem 2 rány nad par tedy má Vlašínová zítra o co bojovat. 

 

Startovní listina na druhé kolo ZDE

 Spilková: "Je mi hrozně zle, ale zítra chci hrát!"


17.06.2016

Start nejlepší české profesionálky na letošním ročníku Tipsport Golf Masters byl do poslední chvíle v ohrožení. Kláru Spilkovou totiž trápí akutní angína a navzdory tomu, že se necítila vůbec dobře, nastoupila dnes brzy ráno do prvního kola s odhodláním bojovat. Osmnáct jamek zvládla v těžkých podmínkách obstojně s výsledkem +3 a má před zítřejším kolem naději bojovat o cut, jehož hranice se zatím předpovídá na +1.
Jaký je její zdravotní stav?
"Už v pondělí jsem to cítila a v úterý jsem se to pokusila vyležet. Ve středu jsem ale vyrazila k doktorovi, který mi zakázal hrát a řekl, že jsem úplný blázen, pokud nad tím uvažuju. Doktoři mi řekli, že buď mi to napadne srdce, nebo klouby, nebo ledviny. Jsem mladá, tak to snad nějak vydržím. Ale dost mě to vystrašilo. Pořád jsem jim opakovala, že tohle je můj týden, to mi nemůžou zakázat! Rodiče a kamarádi mi říkali, že hrát nemám. Bojí se o mě. Chtěli, abych si odpočinula a angínu nepřecházela, protože už jsem to párkrát udělala." 
Jak se cítí po dnešním kole?
"Bylo mi opravdu hodně špatně, ale šla jsem do toho. Tenhle turnaj je pro mě stejně důležitý, jako olympiáda! Teď je mi teda hrozně zle, ale půjdu si lehnout a uvidíme večer. Zítra má být lépe, ráno se můžu vyspat, takže jak se znám... Chci hrát, snad antibiotika zaberou."
Jak těžké to dnes bylo?
"Když jsem přišla na desítku, tak se brutálně rozpršelo. Jenom jsme se tomu všechny smály. Do té doby to při rozehrání šlo, ale prvních 11 jamek pršelo opravdu hodně. Na to, jak bylo hnusně, je neskutečné, že tu nějací lidé vůbec byli. A někteří se mnou dali celou 18, byli skvělí!" 
Zítra startuje Spilková v 11:31 z jamky č.1


Deštivé dopoledne zvládla nejlépe Němka Gabsa


17.06.2016

Za nepříliš hustého, nicméně vytrvalého deště startovaly časně ráno flighty z obou jamek. Navzdory počasí se začalo velmi brzy skórovat a jména na vrcholu leaderboardu se často měnila. 

Nejprve vedla Dánka Nanna Koerstz Madsen, které se v Plzni daří. I před rokem chvílemi aspirovala na titul šampionky, když nakonec odjížděla s pátým místem. Dnes zahrála tři rány pod par a zatím dělí druhé místo. Z hráček, které již stihly své kolo dokončit, zvládla nejlépe vstup do turnaje zatím Isi Gabsa - Němka, která nedávno oslavila své 21.narozeniny a na své první turnajové vítězství teprve čeká. Šest birdie a jedno bogey znamenalo v jejím podání zatím nejlepší životní kolo a průběžné vedění s výsledkem 5 ran pod par (66). 

Česká naděje Klára Spilková, která nastoupila navzdory akutní angíně, bojovala v nepříjemném počasí statečně. Se svým výsledkem +3 zatím na vedení ztrácí 8 ran a na předpokládanou hranici cutu (+1) 2 rány. 

Nejlépe z Češek, které startovaly dopoledne, si s hřištěm poradila Sára Kousková, která se s výsledkem +1 zatím drží nad předpokládanou hranicí cutu.  Výsledky Pro-Am turnaje zdobil hole-in-one


16.06.2016

Poslední den před zahájením samotného turnaje patří těm, bez kterých by se žádný ročník nemohl konat - sponzorům a partnerům turnaje. Ti se dnes rozděleni do dvou skupin opět po boku profesionálek vydali zdolávat dýšinskou osmnáctku. 

Systémem turnaje byl oblíbený Texas scramble, tedy hra, kdy všichni čtyři hráči v týmu odehrají svůj balónek z odpaliště a vyberou si pouze ten nejlépe umístěný, odkud pokračují stejným způsobem až do jamky. Není proto divu, že výsledky byly opravdu dechberoucí. 

Svou speciální chvilku slávy si dnes ale vybrala navíc také v odpoledních flightech startující Valentine Derrey, která potřebovala jeden jediný úder na zdolání jamky č. 4. Svůj hole-in-one zahrála hybridem č.4 ze vzdálenosti 146 metrů. Těsně před bouřkou, která se večer přihnala na Dýšinu, stihlo proběhnout předání cen pro ty nejlepší hráče a všichni zvládli navzdory předpovědi počasí obehrát své kolo bez deštníků a pláštěnek. 

Výsledky: 

Dopolední turnaj

1. Hannah Burke, Bořivoj Trejbal, Jaroslav Špaček, Tomáš Nebeský

2. Gwladys Nocera, Roman Hanus, Michal Špaček, Arnošt Binter

3. Noora Tamminen, Marek Svatuška, Jiří Hanyk, Milan Gütter

 

Odpolední turnaj: 

1. Marta Sanz Barrio, Lukáš Vondráček, David Koďousek, Pavel Zika

2. Lina Boqvist, Václav Apolín, Václav Šimánek, Petr Zelenka

3. Titya Plucksataporn, Zdeněk Kantořík, Václav Vacikar, Alan Šťastný

 Klára Spilková bude hrát! I navzdory angíně


16.06.2016

Nejlepší česká golfistka Klára Spilková nastoupí v pátek 17. června do turnaje Tipsport Golf Masters. Její start na hřišti Golf Parku Plzeň-Dýšina byl vážně ohrožen kvůli akutnímu onemocnění anginou po návratu z turnaje KPMG Women´s PGA Championship. Přestože Spilkové lékaři nedoporučili hrát a předepsali antibiotika, rozhodla se 21letá profesionálka domácí turnaj Ladies European Tour hrát.
„Nemůžu říct, že se cítím nějak fit, stále jsem hodně unavená. Od návratu z USA jsem prospala celé dny, ale chci zkusit hrát už jen kvůli sponzorům a fanouškům, kteří mě tak podporují. Dnes odpoledne (čtvrtek) jedu do Plzně a už se těším na zítřejší start. Doufám, že přijde hodně fanoušků,“ řekla Spilková, tvář turnaje.
Klára Spilková startuje do 1. kola v pátek v 6.51 z jamky číslo 10, start 2. kola má v sobotu v 11.31 z jamky číslo 1. Jejími spoluhráčkami jsou dvě Angličanky, obhájkyně titulu Hannah Burke a také Florentyna Parker.


"Vyhrajeme 2:1" věří ve fotbalový úspěch Burke


16.06.2016

Kdo si myslí, že golfistky mají během turnaje čas pouze na svou hru, šeredně se plete. Právě probíhající fotbalové EURO sledují po očku téměř všechny, především pak hráčky z typicky fotbalových zemí. 

Angličanka Hannah Burke věří, že v dnešním zápase její země s Walesem zvítězí a troufne si i na přesný tip: "Vyhrajeme 2:1 a Rooney dá gól hlavou..." Jak přesný její odhad bude, se dozvíme už brzy, protože zápas začíná ve tři hodiny. 

Burke je letos v Plzni v dobré náladě. Aby taky ne, vždyť obhajuje své vítězství z loňska, kdy ji turnaj zastihl ve skvělé formě. Po vlažnějším začátku sezóny prošla cutem na ISPS Handa Ladies European Masters, na následujícím Scottish Open skončila šestá a velmi dobře hrála i na British Open, kde se nakonec usadila na místě sedmnáctém. Na Dýšině si za tři soutěžní kola Burke připsala celkem jedno doublebogey, dvě bogey, patnáct birdie a jednoho eagla, což s konečným výsledkem -13 a s chybami, které předvedla Nicole Broch Larsen, stačilo na její první turnajový titul.

Letos zatím ze sedmi turnajů třikrát prošla cutem a jejími nejlepšími výsledky na Ladies European Tour bylo dělené 24. místo na ISPS Handa New Zealand Womens Open na samotném začátku sezóny a šesté místo na kvalifikačním turnaji na U.S. Open v posledním květnovém týdnu. 

Role fotbalové expertky se Hannah Burke nebála, jak si poradí s rolí obhájkyně titulu, to se teprve uvidí. Pokud chcete být u toho, budete si muset přivstat, v pátek totiž Hannah Burke startuje po boku Kláry Spilkové z desáté jamky už v 6:51. Staronová Players party


16.06.2016

Středeční večer již pravidelně hráčky a sponzoři tráví v prostorách Plzeňského Pivovaru a jinak tomu nebylo ani letos. Večírek tantokrát moderoval a celý večer hosty bavil skvělý Vladimír Hron, díky jehož imitaci světoznámých zpěváků počínaje Luisem Armstrongem a konče Patrickem Swayzem se nejedna hráčka odhodlala k tanci.

 

Vzhledem k tomu, že dnes 16.6. začínáme odpočítávat 50 dní do zahajovacího ceremoniálu Olympijských her v Rio de Janeiru, v rámci nichž proběhne po 112 letech i golfový turnaj, se večer dotkl i tohoto tématu. Victoria Lovelady z „olympijské“ Brazílie nejprve své odvážné kolegyně naučila základní kroky samby a navrch ještě zazpívala a na kytaru zahrála pár brazilských písní. 

Oblíbenou, a můžeme už říci i tradiční, součástí zábavy byla soutěž ve skládání pivních soudků, ve které se dámy utkaly o hodnotnou cenu - pětilitrový soudek plzeňského piva. A jak bylo vidět především na sociálních sítích hráček, měly z této ceny velkou radost. Na fotografii jeden z vítězných týmů - zleva loňský vítězka Hannah Burke, Florentyna Parker, Anne-Lise Caudal a Beth Allen. Bouřka Junior Pro-Am nepřekazila


16.06.2016

Součástí středečního programu turnaje Tipsport Golf Masters byl letos znovu Junior Pro-Am, což neuniklo pozornosti Ladies European Tour. Turnaj, na kterém si děti zarají po boku profesionálních hráček, je totiž na tomto okruhu unikátem. 

Celkem 54 dětí rozdělených do třech věkových kategorií spolu s profesionálkami z LET, ale i českými amatérkami, vyrazilo na hřiště v odpoledních hodinách a v dobré náladě. Ještě než stihli všichni odstartovat, nad dýšinským hřištěm se objevil černý mrak, a tak z bezpečnostních důvodů byla hra přerušena. 

Přestože z časových důvodů byl hra zkrácena nakonec jen na 5 jamek, všechny děti odcházely i tak s úsměvem na tváři. Aby taky ne - jak často dostanou děti šanci naučit se něco od těch nejlepších hráček.

Nejmladší golfisté se jali zdolávat místní akademii. Nejlépe se s ní popral flight pod vedením Kateřiny Krásové ve složení Daniela Soukupová a Dominik Beneš. Další umístění: 

1. Kateřina Krásová, Daniela Soukupová, Dominik Beneš (-4)

2. Kateřina Vlašínová, Elisabeth Pelechová, Filip Rataj (-4)

3. Karolína Vlčková, Petr Vaňourek, Tobias Nauš (-4)

4. Hana Ryšková, Karolína Müllerová, Filip Zinek (-3)

 

Skupina z jamky č.1:

1. Rosie Davis, Natálie Mikšovská, Lukáš Fořt, Jan Kuchař

2. Sophie Sandolo, Lenka Nebeská, Juraj Horský

3. Elia Folch, Adéla Kopfteinová, Gabriela Maříková, Natálie Rysová

 

Skupina z jamky č. 10:

1. Gemma Dryburgh, Miriam Barcalová, Sebastian Angene, Kryštof Latka

2. Justine Dreher, Nicole Přibylová, Šimon Martinák, Nicolas Stoulil

3. Leticia Ras-Anderica, Eliška Zejdová, Matěj Basler, David Mlýnek Startovní časy na 1. a 2. kolo


15.06.2016

Už v pátek 17.června krátce po půl sedmé ráno rozehrají první flighty letošní ročník Tipsport Golf Masters. 

Startuje se opět z jamek č. 1 a č. 10 zároveň a diváci, kteřá chtějí vidět pěkný golf, si budou muset přivstat! 

Hned v 6:40 totiž na hřiště vyráží například z jamky č. 10 Gwladys Nocera z Francie, která hájila evropské barvy v loňském Solheim Cupu, doprovázená Američankou Beth Allen, současně první ženou evropského žebříčku, a Emily Kristine Pedersen z Dánska. Ta má v Plzni jasný cíl - vyhrát. Jedině tak totiž splní kvalifikační bodová kritéria pro olympisjký turnaj v Rio de Janeiru. 

V následujícím flightu už může český fanoušek fandit naplno. Kláru Spilkovou bude doprovázet loňská vitězka Hannah Burke a anglická Florentyna Parker, další hráčka z TOP 5 evropského pořadí. 

Ve stejném čase z jamky č. 1 startuje další z šampionek českého podniku Ladies European Tour - Jade Schaeffer z Francie vyrazí na hřiště v 6:51 v doprovodu Marie Verchenové a Aditi Ashok. 

 

Startovní časy českých a slovenských hráček: 

Jamka č. 1

7:46  Kateřina Würflová (CZE)

Natalie Wille (SWE)

Gemma Dryburgh (SCO)

 

7:57 Lea Klimentová (SVK)

Kiran Matharu (ENG)

Angel Yin (USA)

 

8:08 Sára Kousková (CZE)

Leticia Ras-Anderica (GER)

Carmen Alonso (ESP)

 

8:19 Marie Luňáčková (CZE)

Nobuhle Dlamini (SWZ)

Mireia Prat (ESP)

 

8:30 Kristýna Frýdlová (CZE)

Oona Vartianen (FIN)

Olafia Kristinsdottir (ISL)

 

Jamka č. 10

6:51 Klára Spilková (CZE)

Hannah Burke (ENG)

Florentyna Parker (ENG)

 

7:57 Lucie Hinnerová (CZE)

Caroline Afonso (FRA)

Ana Menendez (MEX)

 

8:08 Hana Ryšková (CZE)

Emma Nilsson (SWE)

Emilie Piquot (FRA)

 

8:19 Kateřina Krásová (CZE)

Jessica Karlsson (SWE)

Elia Folch (ESP)

 

8:30 Kristýna Abrahámová  (CZE)

Vivian Tsui (CAN)

Aram Choi (CAN)

 

12:37 Eva Koželuhová (CZE)

Emma Goddard (ENG)

Gabriella Cowley (ENG)

 

12:48 Karolína Vlčková (CZE)

Sophie Sandolo (ITA)

Charlotte Thompson (ENG)

 

12:59  Kateřina Vlašínová (CZE)

Maha Haddioui (MAR)

Johanna Gustavsson (SWE)

 

13:10  Aneta Abrahámová (SVK)

Astrid Vayson de Pradenne (FRA)

Agathe Sauzon (FRA)

 

Kompletní startovní listinu na 1. a 2. kolo najdete ZDE

 

 

 

 

 Nuria Iturrios v nováčkovské sezóně už vyhrála turnaj


15.06.2016

Španělsko je nevyčerpatelnou zásobárnou skvělých golfistů a golfistek. A mezi vycházejícími hvězdami Ladies European Tour se letos objevila Nuria Iturrios, která do nejkvalitnější ženské série Evropy vstoupila velice rázně a dokonce už se radovala z turnajového prvenství.

Nuria Iturrios zvítězila na začátku května na turnaji Lall Meryem Cup v Maroku a hned se zařadila mezi velmi sledované golfistky. Vyhrát turnaj v nováčkovské sezóně se nepodaří jen tak někomu. A Nuria nemůže pochopitelně chybět ani na Tipsport Golf Masters na Dýšině.

V návaznosti na svůj triumf v Maroku a 24. místo na turnaji na Novém Zélandu si vytyčila cíl získat ocenění Rookie of the Year pro nejlepšího nováčka sezóny. „Je to můj hlavní cíl a chtěla bych také co nejlépe uspět v Order of Merit. Máme ale před sebou ještě hodně turnajů,“ řekla dvacetiletá golfistka z Mallorky, které se podařilo vyhrát turnaj už při svém druhém startu mezi profesionálkami.

 

V pořadí „rookies“ zatím vede se ziskem 69 926 euro o více než 40 tisíc euro před druhou v pořadí Američankou Amgel Yin, s níž se mj. dělila o umístění na 24. pozici na Novém Zélandu. Nenechte si proto ujít vidět možná jednu z velkých hvězd blízké budoucnosti. Vesnička pro diváky


15.06.2016

Na diváky opět kromě skvělé golfové podívané čeká bohatý doprovodný program. 

Jeho největší část se bude soustřeďovat kolem "Village", která se už od začátku turnajového týdne tyčí poblíž uzlu jamek osm, devět, čtrnáct a patnáct. 

Kromě prodejních stánků nekterých z patnerů turnaje, mezi nimiž najdete Hugo Boss, Tipsport, TeeTime, nebo BMW, se zde nachází také velký stan Pilsner Urquell, kde bude k dostání potřebné občerstvení. 

V bezprostřední blizkosti se nachází také obří "score board", kde můžete sledovat, jak si která hráčka zrovna vede. Kdo si více než na čísla potrpí spíše na obrázky, jistě ocení opět i přítomnost velké LED obrazovky, na které bude k vidění videopřenos z dění na hřišti. Program turnaje


13.06.2016

Kompletní program turnaje najdete jako zváštní přílohu 7. čísla novin Hrajeme Golf, které vycházejí 13. června a které jsou k dostání zdarma ve všech golfových klubech a v Praze také ve všech golfových prodejnách. Součástí přílohy je i kupon na 50% slevu při koupi vstupenky na Tipsport Golf Masters 2016.

Co v programu najdete:

- Informace o hráčkách včetně 10 zahraničních hvězd

- Rozhovor s Klárou Spilkovou

- Představení 12 českých účastnic

- Přehled turnajových jamek na Dýšině

- Divácký servis včetně příjezdu a parkování

- Jízdní řád vlaků na Dýšinu a zpět

- Přehledný plán areálu Golf Parku Plzeň

- A také kupon na 50% slevu ze vstupného!

Program najdete také na www.hrajemegolf.czNejlepší účast v historii


4.06.2016

25 vítězek turnajů Ladies European Tour

Order of Merit: u Plzně nastoupí vedoucí hráčka a 4 z top 5

Vyprovoďme Kláru Spilkovou na olympijské hry

Hrát může až 12 Češek

Golfový turnaj s nejdelším trváním na českém území, pokud jde o mezinárodní profesionální tour, přivítá zanedlouho také své dosud nejlepší obsazení.

Tipsport Golf Masters, který se odehraje 17. – 19. června v Golf Parku Plzeň-Dýšina, bude mít ve svém celkově šestém ročníku výjimečné postavení. Jde o první letošní turnaj Ladies European Tour na evropském území a zároveň o poslední před uzávěrkou nominací na olympijské hry, kde má již téměř jistou účast profesionálka Klára Spilková. Na Dýšině se představí nejméně 20 hráček, které budou posléze startovat v Riu de Janeiru.

Celkem půjde o 25 vítězek turnajů Ladies European Tour. Hrát bude aktuálně vedoucí žena Order of Merit, Američanka Beth Allen, a také 4 z 5 nejlepších, potažmo 9 z top 15 ve finančním žebříčku letošní sezony. K dalším hvězdám patří doživotní členka tour Trish Johnson (Anglie) a vítězky Order of Merit z minulých let, Gwladys Nocera (Francie) a Becky Brewerton (Wales). Dýšina přivítá rovněž někdejší držitelky cen Rookie of the Year v čele s Amy Boulden (Wales) či nejlepší amatérku světa Leonu Maguire (Irsko).

České zastoupení bude letos opět početné, hrát může až 12 domácích golfistek. Vedle Kláry Spilkové to budou další dvě profesionálky Eva Koželuhová a Lucie Hinnerová. Česká golfová federace udělila své karty šestici nejlepších amatérek: Karolína Vlčková, Kateřina Vlašínová, Marie Luňáčková, Kristýna Frýdlová, Sára Kousková a Hana Ryšková. Další karty promotéra obdržely amatérka Kateřina Krásová a Kateřina Würflová, mistryně klubu na Dýšině.

Ze Slovenska byly pozvány loni v turnaji úspěšná Lea Klimentová a také Aneta Abrahamová. Zahraniční karty získaly profesionálka Kiran Matharu (Anglie) a amatérka Albane Valenzuela (Švýcarsko), která má právě na Dýšině možnost stvrdit svou olympijskou nominaci. Poslední karta bude udělena v týdnu před Tipsport Golf Masters podle aktuálních výsledků.

„Turnaj má všechny předpoklady stát se i z mezinárodního hlediska jedním z nejvýznamnějších v této olympijské sezoně, s podtextem Vyprovoďme Kláru Spilkovou na olympijské hry,“ řekl promotér Robert Klotz o akci s dotací 250 000 eur.

Česká televize bude vysílat přímé přenosy po oba víkendové dny od 13 do 16 hodin. Vstupenky na turnaj se prodávají v síti TicketPro. V areálu si lze vyzkoušet golf s pomocí zástupců české PGA a ČGF.  Diváci se vstupenkami mají dopravu vlakem na Dýšinu zdarma, spoje odjíždějí z Prahy v ranních a dopoledních hodinách a po skončení hry se lze dopravit opačným směrem zpět. Časy spojů ČD spolu s dalšími informacemi najdete tomto webu,Vlakem až na Dýšinu: Jízdní řád tam a zpět


1.06.2016

Seznam spojů Českých drah, které lze využít pro dopravu na turnaj zdarma při platné vstupence

PÁTEK 17.6.

SMĚR DÝŠINA RÁNO A DOPOLEDNE

vlak 778 Praha hl. n. 7.12 - Praha Smíchov 7.20 - Dýšina 8.36 

vlak 764 Praha hl. n. 8.12 - Praha Smíchov 8.20 - Dýšina 9.36 

vlak EC 354 Praha hl. n. 9.12 - Praha Smíchov 9.20 - Dýšina 10.36 

SMĚR PRAHA ODPOLEDNE A VEČER

vlak 763 Dýšina 16.16 - Praha Smíchov 17.33 - Praha hl. n. 17.41

vlak 355 Dýšina 17.16 - Praha Smíchov 18.33 - Praha hl. n. 18.41 

vlak 765 Dýšina 18.16 - Praha Smíchov 19.33 - Praha hl. n. 19.41 

 

SOBOTA 18. 6. A NEDĚLE 19. 6. 

SMĚR DÝŠINA RÁNO A DOPOLEDNE

vlak 778 Praha hl. n. 7.12 - Praha Smíchov 7.20 - Dýšina 8.36 

vlak 764 Praha hl. n. 8.12 - Praha Smíchov 8.20 - Dýšina 9.36 

*vlak 354 Praha hl. n. 9.12 - Praha Smíchov 7.20 - Dýšina 10.36

 

SMĚR PRAHA ODPOLEDNE A VEČER

vlak 763 Dýšina 16.16 - Praha Smíchov 17.33 - Praha hl. n. 17.41

*vlak 355 Dýšina 17.16 - Praha Smíchov 18.33 - Praha hl. n. 18.41 

vlak 765 Dýšina 18.16 - Praha Smíchov 19.33 - Praha hl. n. 19.41 

*posilované spojeKlára Spilková tváří turnaje


8.03.2016

Již šestým rokem za sebou v České republice, což je unikát co do délky trvání, se odehraje turnaj profesionální golfové série Ladies European Tour, letos navíc s výjimečným puncem poslední evropské kvalifikace pro olympijské hry.

Při Tipsport Golf Masters se nejlepší golfistky utkají už počtvrté na hřišti Golf Parku Plzeň – Dýšina, na tři kola tentokrát od pátku 17. června do neděle 19. června, a to o celkovou dotaci 250 000 eur. Sázková kancelář Tipsport, která se stala titulárním partnerem turnaje loni, prodloužila smlouvu o další tři roky.

„Zajímá nás česká stopa, kterou představuje Klára Spilková a další domácí hráčky, návaznost olympijských her, kam se golf vrací po 112 letech, a také jsme byli spokojeni s loňským ročníkem, sledovaností, ohlasy i zájmem sázkařů,“ řekl Lubomír Ježek, mluvčí Tipsport, a.s.

Právě nejlepší česká profesionálka Klára Spilková, momentálně na 41. místě redukovaného světového žebříčku pro olympijskou kvalifikaci 60 golfistek, má šanci na Dýšině stvrdit svou nominaci pro Rio de Janeiro. „To je také důvod, proč se Klára Spilková letos stala tváří turnaje, odkud bychom ji chtěli vyslat na úspěšnou misi do Ria,“ uvedl promotér turnaje Robert Klotz. Golfové nominace pro olympijské hry se uzavírají 11. července, ale do té doby se po Tipsport Golf Masters už žádný turnaj na Ladies European Tour konat nebude. 

Startovat na Dýšině bude celkem 132 golfistek a mezi nimi díky pozvání promotéra šestnáct, které by se jinak do soutěže nedostaly. Šest těchto míst budou mít vyhrazeny amatérské hráčky, jež nominuje Česká golfová federace. „Očekáváme, že to budou především ty, kterým se nyní daří v zámoří na amerických univerzitách, například Karolína Vlčková a Kateřina Vlašínová,“ uvedl sportovní ředitel České golfové federace Luboš Klikar.

Momentálně je už na Dýšinu přihlášena prakticky celá elita Ladies European Tour, včetně obhájkyně titulu, Angličanky Hannah Burke.

Od úterý 8. března jsou v předprodeji sítě TicketPro vstupenky včetně rodinných, ceny se oproti loňsku nezměnily. Platí zároveň na dopravu vlakem zdarma z Prahy na Dýšinu a nově také pro městskou hromadnou dopravu v Plzni.

Druhé a třetí kolo bude v přímých přenosech vysílat Česká televize. Loni díky televizním sítím vidělo turnaj celkem 450 milionů domácností ve 102 zemích světa. Efektivita této reklamy pro Českou republiku byla vyhodnocena jako třetí nejúspěšnější v segmentu sportovního vysílání po Rallye Dakar a MS motocyklů.

Hřiště na Dýšině bude znovu připraveno díky greenkeeperské společnosti Engelmann, novinkou je vylepšené zavlažování. „Po loňském horkém létě nám zima naopak přála, také pokud šlo o potřebné srážky,“ řekla ředitelka dýšinského areálu Martina Tvarůžková.Předprodej zahájen


7.03.2016

Dne 8.3.2016 bude zahájen předprodej vstupenek na TIPSPORT Golf Masters 2016. Pro všechny zájemce, kteří chtějí využít jedinečnou cenovou nabídku a získat dopravu vlakem ČD na Dýšinu zdarma !

Podívejte se na stránky Tickectpro !Titulární partner turnaje


7.03.2016

Pro následující 3.ročníky turnaje byla potvrzena spolupráce se společností TIPSPORT.
Turnaj se tedy bude hrát pod názvem TIPSPORT GOLF MASTERS !!

Děkujeme společnosti TIPSPORT a.s. za podporu českému golfu.Trojice z Dýšiny v Solheim Cupu


26.08.2015

Plná čtvrtina nového týmu Evropy, který se v září utká s USA v Solheim Cupu, hrála letos na Dýšině. Turnaj Tipsport Golf Masters lze z tohoto pohledu hodnotit ještě úspěšněji a jeho kvalita mezi dalšími podniky série znovu vyniká.

Do aktuální nominace Evropy totiž patří Angličanka Melissa Reid, Francouzka Gwladys Nocera a také Španělka Carlota Ciganda. Všechny si zahrály v srpnu právě na hřišti u Plzně. Díky umístění v top 10 si účast zajistila Reid, která kvůli tomu speciálně přijela, ačkoli původně plánovala volno na Ibize. Již předem měla jistou účast Nocera a nakonec se do týmu vešla i Ciganda, byť podle původních bodových propočtů ji nominace měla minout.

Kapitánka Evropy Carin Koch dále jmenovala čtyři divoké karty: jsou jimi Caroline Hedwall, Karine Icher, Catriona Matthew a Caroline Masson - Němka, která hrála první ročník turnaje Ladies European Tour před čtyřmi lety ještě na Albatrossu. Druhý ročník pak vyhrála právě Melissa Reid.

Solheim Cup se uskuteční v německém klubu St.Leon-Rot u Heidelbergu od 18. do 20. září. Kompletní tým Evropy tvoří:

Carlota Ciganda, Španělsko

Sandra Gal, Německo

Caroline Hedwall, Švédsko

Charley Hull, Anglie

Karine Icher, Francie

Caroline Masson, Německo

Catriona Matthew, Skotsko

Azahara Muñoz, Španělsko

Gwladys Nocera, Francie

Anna Nordqvist, Švédsko

Suzann Pettersen, Norsko

Melissa Reid, AnglieDěkujeme / Thank you


17.08.2015

Turnaj Tipsport Golf Masters 2015 děkuje sponzorům, partnerům, dobrovolníkům, divákům, médiím a všem dalším, kteří se na akci Ladies European Tour podíleli a umožnili její zdárný průběh. Nashledanou příště!

Tipsport Golf Masters 2015 would like to thank to sponsors, partners, volunteers, spectators, media and all participating at the Ladies European Tour event, helping its successfull outcome. See you next time!

Zde jsou děkovné reakce, které obdržel Robert Klotz, promotér turnaje
Here are Thank you letters, sent to promoter Robert Klotz 

A big thank you to your and your team for an excellent Pilsen Masters.  I really enjoyed being back there again and I have some great memories.  This year was equally pleasing in that it earned me a Solheim Cup spot, so it’s certainly a special place for me! It was kind of you to provide my room for the week, it’s always appreciated.    Best of luck with the men’s event next week!
Best wishes
Mel Reid

Just a short note to say a huge thank-you for providing the support and promotion for the recent 2015 TIPSPORT GOLF MASTERS on the Ladies European Tour.
The whole week was another great tournament and the golf course was in superb condition, especially the greens. The organization, management and hospitality at the event is first class as always and I know that a lot of the players look forward to coming to Pilsen in the summer (could you just turn the heating down a bit for next year :)
From my perspective as a player the tournament certainly seemed to be successful, as demonstrated by the crowds of spectators every day and I am pleased you are able to continue your support in the future.
Many thanks for your continued support.
Kind regards,
Holly Aitchison

I would just like to say how grateful I am to you for hosting and putting on such a great event. We don't have enough events to play in on the LET but I am so pleased we had the opportunity to come and play the Tipsports PGM this year.
We look forward to returning for another great tournament in such a wonderful country.
Many thanks
Kind regards
Charlotte

I'd just like to warmly thank you about last weeks Pilsen Golf Masters!
Every part of the tournament and organization worked fantastically, plus the official hotel Marriott was very comfortable and reasonably priced. The huge amount of volunteers were a big help on the course when finding balls etc.
It was my first time in the Czech Republic and I'm looking forward to coming back next year! Especially the opening ceremony at the brewery was a nice touch - and I don't even drink beer :) Thanks also to the main sponsor Tipsport for hosting a lovely players dinner on Saturday, we havent had that in other tournaments.
Marika Voss

Thank you!
To all your staff and everyone involved in the Tipsport Plzen golf masters. It is my favourite event of the year, I love your town and everything about the week. I am missing the beer already too!
I know to get the event running is always a hard job but it looked amazing on TV with a great winner.
Thank you again, I am looking forward to next year already.
Kind Regards
Rebecca Hudson

Thank you so much for the great tournament in Pilsen! It's always an honor for me to be part of it! I just hope better scores for next year! Thank you for everything!
Victoria Lovelady

Thank you for promoting and sponsoring this prestigious tournament Golf Masters 2015.I had a  pleasant and comfortable stay in Pilsen. Hope to come back and participate in this tournament next year.
Warm regards
Sharmila Nicollet

Thank you so much for an amazing week! Me and my dad had a really good time! Everything was perfect! Say hello to everyone from me! I really hope to see you all next year!
Sandra Carlborg

I would like to take the opportunity and thank you and the entire organisation team for organising such a great tournament at Plzen Golf Park. It’s been a pleasure playing the Tipsport Ladies Golf Masters, I felt very welcome and I am going home with very good memories.
Many thanks to you, the entire staff, all the volunteers and everyone involed in organising this fantastic event.
Best regards
Fabienne In-Albon

Thank you very much for the great event in Pilsen!!! It has been my fourth time at Pilsen Golfclub and I like it very much! Although the course seems short it is always a challenge! And the staff at the club is very helpful and kind!
I know how hard it is to host such an event and therefore I want to congratulate you for your success!!! Thank you and thak you for supporting women's golf!
Best regards
Melanie Maetzler

As a player of last week's Pilsen Golf Masters I would like to send you my sincere gratitude for making this tournament possible.
I know how difficult it is to find supporters for ladies golf and I am so thankful that there are people like you, who still put up all the effort to create a wonderful golf event like this one.
As always I felt extremely comfortable in Czech Republic and enjoyed the beautiful landscape of the golfcourse and the great hospitality and friendliness of the Czech people.
I wish you all the best for the remaining season and hope to see you next year again in Pilsen.
Best regards,
Nina Holleder

I would like to thank you and all your team for your effort and all the hard work organising the tournament. And thank you also to all the sponsors,partners and volunteers for making it possible.
And thank you very much for one of the nicest parties ( saturday night ) of the year. Unfortunately I did not make the cut but I did enjoy the food, drinks and amazing music in the Hotel.
Thanks very much, to the next year
Best regards
Marion Ricordeau

I would like to thank you for all the week in Pilsen at the Tipsport Pilsen Masters. It's a well organized event and all the volunteers and staff were so nice to me and I was very welcome. The course was in good conditions and I enjoyed it so much.
I hope to come back next year.
Thank you and have a good summer.
Mireia Prat

May I take this opportunity to thank you for everything you have done for the ISPS Handa Ladies European Masters.
I truly appreciate your hospitality and look forward to returning to the event for years to come
Thanks again
Emma Goddard

My name is Nina Muehl, I am an Austrian golf professional and I enjoyed my week in Pilsen a lot. I absolutely love how the tournament is organized and the course. The players lounge was great and everyone was very friendly and nice. I think the welcome party at the brewery was an awesome opportunity to see more from the czech culture and we could tast some of the delicious pilsner urquell! Thankyou so much for supporting women's golf and for organizing such a great event!
Best wishes from Austria,
Nina Muehl

I wanted to just extend a personal message of thanks to you for putting on such a fantastic,and well presented Pilsen Golf Masters tournament. The venue, hotel, staff, course and all the respective sponsors really made an utmost effort to ensure we had the most professional, accommodating and friendliest of events and we are so thankful to have the opportunity to go to Czech Republic to play golf.  What a beautiful country and it is now one of my favorite stops on tour. Thank you for supporting the LET and allowing us to compete in this event. I hope we will continue to come to play this event for many more years to come:-)
Many many thanks
Melissa Eaton

I'm writing to thank you for the great tournament in Pilsen last week. I know there were some problems with the sponsors this year but you pulled it off!
Best regards.
Laura Jansone

I'd just like to extend a huge thank you to you with regards to the Ladies European Tour event, the Pilsen Masters held at Golf Park Plzen.
It was an amazing week, from the Players welcome dinner right through to the 3 rounds of golf. I thoroughly enjoyed it and cannot wait to attend next years event.
It was run incredibly well and without you we would have never had the opportunity to play such an enjoyable event. Thank you
Regards
Nicole Garcia

Thank you so much for last weeks event! It is always a great tournament! Thanks and see you next year!
Leigh Whittaker

Thank you very much for a great tournament last week in Pilzen. I am already looking forward to come back next year.Best Regards from Switzerland
Caroline Rominger

Thank you so much for the great tournament we played in Pilsen.
Every year I enjoy coming and play in such friendly environment.
Hope to see you next year.
Best regards
Stefania Croce

Ráda bych Vám poděkavala za možnost se zúčastit turnaje Tipsport Golf Masterst na Dýšině. Účást na jednom z nejlepších evropských turnajů byl pro mě opravdový zážitek a věřím, že získané zkušenosti zúročim při dalších turnajích. Děkuji za Vaši důvěru a doufám, že jsem Vás svými výsledky nezklamala.
S pozdravem
Klára Kaminská

Titulární partner

tipsport

Generální partneři

tipsport tipsport federace

Oficiální partneři

dysina dysina skoda
plzensky_kraj_cb pilsner bohemia
metrostav plzen dusak
bohemia toitoi bogner_logo
teetime pepsi teetime berdych

Mediální partneři

CT logo_hrajeme_golf wpreklama

Oficiální vůz

bmw

Oficiální dopravce

cd_drahy

Tisk zajišťuje

canon

Oficiální Časomíra

canon