Novinky / AktualitySpilková: "Je mi hrozně zle, ale zítra chci hrát!"


17.06.2016

Start nejlepší české profesionálky na letošním ročníku Tipsport Golf Masters byl do poslední chvíle v ohrožení. Kláru Spilkovou totiž trápí akutní angína a navzdory tomu, že se necítila vůbec dobře, nastoupila dnes brzy ráno do prvního kola s odhodláním bojovat. Osmnáct jamek zvládla v těžkých podmínkách obstojně s výsledkem +3 a má před zítřejším kolem naději bojovat o cut, jehož hranice se zatím předpovídá na +1.
Jaký je její zdravotní stav?
"Už v pondělí jsem to cítila a v úterý jsem se to pokusila vyležet. Ve středu jsem ale vyrazila k doktorovi, který mi zakázal hrát a řekl, že jsem úplný blázen, pokud nad tím uvažuju. Doktoři mi řekli, že buď mi to napadne srdce, nebo klouby, nebo ledviny. Jsem mladá, tak to snad nějak vydržím. Ale dost mě to vystrašilo. Pořád jsem jim opakovala, že tohle je můj týden, to mi nemůžou zakázat! Rodiče a kamarádi mi říkali, že hrát nemám. Bojí se o mě. Chtěli, abych si odpočinula a angínu nepřecházela, protože už jsem to párkrát udělala." 
Jak se cítí po dnešním kole?
"Bylo mi opravdu hodně špatně, ale šla jsem do toho. Tenhle turnaj je pro mě stejně důležitý, jako olympiáda! Teď je mi teda hrozně zle, ale půjdu si lehnout a uvidíme večer. Zítra má být lépe, ráno se můžu vyspat, takže jak se znám... Chci hrát, snad antibiotika zaberou."
Jak těžké to dnes bylo?
"Když jsem přišla na desítku, tak se brutálně rozpršelo. Jenom jsme se tomu všechny smály. Do té doby to při rozehrání šlo, ale prvních 11 jamek pršelo opravdu hodně. Na to, jak bylo hnusně, je neskutečné, že tu nějací lidé vůbec byli. A někteří se mnou dali celou 18, byli skvělí!" 
Zítra startuje Spilková v 11:31 z jamky č.1


Titulární partner

tipsport

Generální partneři

tipsport tipsport federace

Oficiální partneři

dysina dysina skoda
plzensky_kraj_cb pilsner bohemia
metrostav plzen dusak
bohemia toitoi bogner_logo
teetime pepsi teetime berdych

Mediální partneři

CT logo_hrajeme_golf wpreklama

Oficiální vůz

bmw

Oficiální dopravce

cd_drahy

Tisk zajišťuje

canon

Oficiální Časomíra

canon