Novinky / Aktuality2. kolo: hole-in-one i střídání na vedoucí pozici


18.06.2016

Aktualizováno.

DOPOLEDNÍ FLIGHTY:

Druhé kolo odstartovaly hráčky dopoledních flightů naprosto v odlišných podmínkách než v pátek. Pod vymetenou oblohou se rychle začalo skórovat a útok na vrchol leaderboardu probíhal ve velkém stylu. 

Z dopoledních flightů nejlépe zahrála Australanka Whitney Hillier s výsledkem 64 ran. Protože ale v prvním kole zahrála 73 ran, na prvním místě se zatím tyčí Lydia Hall z Walesu. Ta po včerejším výsledku v paru hřiště dnes přidala pět birdie, jedno bogey a eagla na jamce č. 8, což ji z 27. příčky vyneslo na první místo. 

Z hráček, které se dělily o vedení po prvním kole, zatím dohrála jen Švédka Linda Wessberg, která zahrála PAR. Němka Isi Gabsa zahájila svoje kolo bogey na jamce č. 10 a je stále na hřišti. 

Důvod k radosti měla dopoledne obzvlášť Angličanka Georgia Hall (na snímku), která zdolala jamku č. 15 na jediný úder a z českého turnaje si tak odveze přinejmenším hodinky Omega. I tato jamka jí dnes pomohla ke konečnému výsledku -2. 

Z Češek je na tom zatím nejlépe Vlčková, která dnes ani jednou nechybovala, přidala tři birdie a s výsledkem -2 po dvou kolech figuruje v TOP20. 

ODPOLEDNÍ FLIGHTY: 

Odpoledne navzdory dvěma přerušením z důvodu bouřky zvládla nejlépe Dánka Nanna Koerstz Madsen, která bez jediné chyby a se šesti birdie nastavila laťku v klubovně na -9. Její tempo stíhala Australanka Stacey Keating, jediná dokázala skvělou Dánku birdie na poslední jamce přeskočit a přenocuje ve vedení s výsledkem -10.

Z patnácté pozice se na leaderboard vyšvihla také Skotka Pamela Pretswell, když předvedla -7 a bude zítra startovat na čtvrté pozici. Překonala ji totiž dnes nejlepší amatérka Albane Valenzuela, která dnes zapsala pozoruhodných 65 a je s výsledkem -8 třetí.

Ve finále neuvidíme ani jednu z předchozích vítězek. Hannah Burke, která titul obhajovala z loňska, po výsledcích 72 a 73 končí na děleném 78. místě. Jade Schaeffer, která titul vyhrála hned v prvním ročníku, tehdy ještě na hřišti na Albatrossu, své šance na vítězství pohřbila už včera výsledkem 79, dnešních 72 ji ani zdaleka nezachránilo. Končí na 119. místě. 

Klára Spilková se dnes za mohutného doprovodu diváků snažila nadále bojovat s hřištěm i s nemocí. Přinesla výsledek shodný se včerejším, a tak končí s celkovým výsledkem +6 ran těsně za hranicí první stovky. 

Startovní časy na finále ZDE.Titulární partner

tipsport

Generální partneři

tipsport tipsport federace

Oficiální partneři

dysina dysina skoda
plzensky_kraj_cb pilsner bohemia
metrostav plzen dusak
bohemia toitoi bogner_logo
teetime pepsi teetime berdych

Mediální partneři

CT logo_hrajeme_golf wpreklama

Oficiální vůz

bmw

Oficiální dopravce

cd_drahy

Tisk zajišťuje

canon

Oficiální Časomíra

canon