Novinky / Aktuality1. kolo: výsledky + galerie


17.06.2016

Aktualizováno. 

DOPOLEDNÍ FLIGHTY

Za nepříliš hustého, nicméně vytrvalého deště startovaly časně ráno flighty z obou jamek. Navzdory počasí se začalo velmi brzy skórovat a jména na vrcholu leaderboardu se často měnila. 

Nejprve vedla Dánka Nanna Koerstz Madsen, které se v Plzni daří. I před rokem chvílemi aspirovala na titul šampionky, když nakonec odjížděla s pátým místem. Dnes zahrála tři rány pod par a zatím dělí druhé místo. Z hráček, které již stihly své kolo dokončit, zvládla nejlépe vstup do turnaje zatím Isi Gabsa - Němka, která nedávno oslavila své 21.narozeniny a na své první turnajové vítězství teprve čeká. Šest birdie a jedno bogey znamenalo v jejím podání zatím nejlepší životní kolo a průběžné vedení s výsledkem 5 ran pod par (66). 

Česká naděje Klára Spilková, která nastoupila navzdory akutní angíně, bojovala v nepříjemném počasí statečně. Se svým výsledkem +3 zatím na vedení ztrácí 8 ran a na předpokládanou hranici cutu (+1) 2 rány. 

Nejlépe z Češek, které startovaly dopoledne, si s hřištěm poradila Sára Kousková, která se s výsledkem +1 zatím drží nad předpokládanou hranicí cutu.  

ODPOLEDNÍ FLIGHTY

S přibývajícími hodinami déšť pomalu ustával a na výsledcích to bylo znát. Vedoucí Němku Isi Gabsa brzy začaly dohánět i další hráčky. Švédka Linda Wesseberg se mohutným finishem, kdy na posledních 5 jamkách třikrát skórovala, vyhoupla na dělené vedení s výsledkem 66 ran (-5). 

"Prvních devět jamek hodně pršelo, takže to bylo obtížné. Ale posledních několik turnajů nám často fouká, takže vítr mi nedělal zas takové problémy. Spadlo mi tam několik dlouhých puttů, což bylo důležité. Budu se snažit hrát pořád stejně, tak uvidíme, jestli to vyjde," reagovala na svůj dnešní výsledek Isi Gabsa. 

Karolína Vlčková dlouho držela českou vlaječku vysoko. Až do jamky č. 4 (startovala z jamky č. 10) hrála bez chyby a se dvěma birdie. Pak ale přidala bogey na jamkách 5, 6 a 8 a s výsledkem +1 se nakonec spolu se Sárou Kouskovou tyčí těsně nad hranicí cutu. Velmi pěkně hrála dlouho také loni jediná postoupivší Češka Kateřina Vlašínová. Její velmi výsledkově divoká skórkarta nakonec přinesla celkem 5 birdie, 5 bogey a 1 doublebogey, s výsledkem 2 rány nad par tedy má Vlašínová zítra o co bojovat. 

 

Startovní listina na druhé kolo ZDE

 Titulární partner

tipsport

Generální partneři

tipsport tipsport federace

Oficiální partneři

dysina dysina skoda
plzensky_kraj_cb pilsner bohemia
metrostav plzen dusak
bohemia toitoi bogner_logo
teetime pepsi teetime berdych

Mediální partneři

CT logo_hrajeme_golf wpreklama

Oficiální vůz

bmw

Oficiální dopravce

cd_drahy

Tisk zajišťuje

canon

Oficiální Časomíra

canon